Pozycje książkowe

Włącz światło! Nie daj się ciemności

Ks. Piotr Pawlukiewicz to jeden z tych autorów, który towarzyszy mi od początku mojej teologicznej przygody. Pamiętam jak dziś, kiedy na zajęciach ze Starego Testamentu, a także innych wykładach książki księdza Piotra krążyły między ławkami. Były to jedne z najbardziej pozaginanych i popisanych książek, ponieważ krążyły z rąk do rąk i każdy zaznaczał fragmenty, które najbardziej do niego trafiały. 

Tak się składa, że jedną z pierwszych książek jakie mieliśmy okazje przeczytać na początku tego nowego roku jest książka, a dokładniej zapis wygłoszonych przez ks. Pawlukiewicza konferencji, zebranych pod jednym tytułem Włącz światło. Nie daj się ciemności. I właśnie o to światło, którym jest Chrystus wszystko się rozchodzi. Doświadczenie ludzkiej grzeszności i niedoskonałości zestawione zostaje z rewelacją Bożego wcielenia, a wszystko to przedstawione przez ks. Pawlukiewicza w charakterystyczny dla siebie sposób. Głębia myśli i mnogość treści zestawiona z niezwykle plastycznym językiem i specyficznym humorem autora sprawia, że omawiane treści zapadają w pamięć na długi czas. Autor w swoich rozważaniach za punkt wyjścia przyjmuje fragment ewangelii o Zwiastowaniu skupiając się w szczególny sposób na postaci Matki Bożej, a także św. Jana Chrzciciela oraz jego matki św. Elżbiety. 

Światło, które jest w centrum myśli ks. Piotra to Chrystus rodzący się z Maryi Dziewicy i uzdatniający Ją oraz ludzi z którymi się spotyka do działania. 

Książka z wydawnictwa Znak może stać się doskonała okazja do osobistych rekolekcji dla wszystkich, którym ciężko wybrać się do kościoła częściej niż raz czy dwa razy w roku. Może chociaż przez pryzmat zamieszczonych tam treści odkryją, że adwent to nie tylko okres liturgiczny przygotowujący nas do Bożego Narodzenia, ale że to styl życia i patrzenia na wiarę. 

Ci którzy swoją wiarę traktują bardziej poważnie nie zawiodą się, lecz umocnią w swych dobrych, pobożnych praktykach i postanowieniach.

Książka dostępna w promocyjnej cenie w zestawie z notatnikiem w księgarni internetowej wydawnictwa Znak: Włącz światło! Nie daj się ciemności, ks. Piotr Pawlukiewicz [link]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.