Pozycje książkowe

Zawód egzorcysta. Wyznania ucznia o. Gabriele Amortha

Egzorcyzmy to temat obok którego nie da się przejść obojętnie. Wywołuje wiele skrajnych emocji i opinii. Jedni z fascynacją i żywym zainteresowaniem oglądają filmy i czytają książki, w których pojawia się temat opętań czy egzorcyzmów, inni zaś unikają tematu, deprecjonują go a często także zamiatają pod dywan, jakby w ogóle nie istniał.

Zły duch to byt duchowy, niematerialny, niezwykle inteligentny, którego głównym celem i zadaniem jest kuszenie człowieka. Konsekwencją owego diabelskiego działania ma być oddalenie człowieka od Boga i jego wieczne potępienie. Większość naszej wiedzy o Złym Duchu pochodzi z relacji egzorcystów i osób dotkniętych tych problemem. Należy jednak pamiętać, że Szatan jest ojcem kłamstwa i nie należy we wszystko mu wierzyć.

Jednym z najbardziej znanych egzorcystów na świecie jest o. Gabriele Amorth. Na polskim rynku wydawniczym znaleźć można wiele ciekawych książek jego autorstwa, w których dzieli się swoim doświadczeniem pracy egzorcysty oraz przybliża tajniki walki duchowej osób zmagających się z nadzwyczajną aktywnością złego w ich życiu.

Jakiś czas temu w nasze ręce trafiła książka wydawnictwa eSPe Zawód egzorcysta. Wyznania ucznia o. Gabriele Amortha. Bardzo ciekawym dla nas doświadczeniem było przeczytać relacje i spostrzeżenia innego kapłana niż o. Amortha zaangażowanego w walkę duchową. Cała książka napisana jest lekkim, przyjemnym i bardzo obrazowym językiem. Znaleźć w niej można fragmenty wspomnień autora z czasów jego pierwszych momentów posługi,
a także wnioski i przemyślenia na temat pierwszych egzorcyzmów przez niego odprawianych. Autor na podstawie swojego doświadczenia i obserwacji o. Amortha w pracy wyciąga wnioski i podpowiada czytelnikowi, w jaki sposób rozpoznać aktywność Złego Ducha, a także gdzie w takim przypadku zwrócić się o pomoc. Dla nas szczególnie cenne i warte zauważenia okazały się fragmenty przedstawiające sylwetkę księdza egzorcysty, jego duchowy profil,
a także te podkreślające, jak ważne jest działanie w pełnej zgodzie i posłuszeństwie Ordynariuszowi diecezji.

Zawód egzorcysta. Wyznania ucznia o. Gabriele Amortha to bardzo interesująca propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o posłudze egozrcysty, trudnościach z jakimi na co dzień musi się zmagać, a także o Złym Duchu – na czym polega jego misja na tym świecie, w jaki sposób oddziałuje na człowieka i co zrobić, aby się przed nim bronić.

Książka dostępna w księgarni internetowej wydawnictwa eSPe: Zawód egzorcysta. Wyznania ucznia o. Gabriele Amortha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.