Pozycje książkowe

Codzienniki – 365 dni z modlitwą

Początek roku to czas, kiedy wielu z nas podejmuje różne postanowienia noworoczne. Wśród nich zapewne nie braknie takich, które będą miały poprawić nasze zdrowie, wygląd fizyczny czy stan portfela. Jako chrześcijanie zdajemy sobie sprawę, że równie ważna jest troska o rozwój duchowy i relacji z Panem Bogiem. Z pomocą w wypełnianiu takich postanowień mogą pomóc codzienniki, które poniżej krótko przedstawimy. Są to subiektywnie wybrane przez nas modlitewniki, które od jakiegoś czasu nam towarzyszą i bardzo dobrze się sprawdzają.

Maryja mówi do ciebie to codziennik, który zawiera przesłanie Matki Bożej, krótką medytacje i fragment Pisma Świętego na każdy dzień. Okładka zintegrowana, wstążeczka i bardzo poręczny format.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa Esprit: Maryja mówi do Ciebie s. Bożena Maria Hanusiak [link]

Dzienniczek wdzięczności #365 to nie jest zwykły codziennik. Z jego pomocą możesz rozpocząć swoją pracę w dowolnym dniu roku, ponieważ nie jest datowany. Na każdej stronie znajdziesz miejsce na notatki (zwłaszcza te o wdzięczności), myśl, która będzie towarzyszyć Ci przez cały dzień oraz grafiki i kolorowanki. Oprawa zintegrowana, wstążka i poręczny format.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa Edycji św. Pawła: Dzienniczek wdzięczności #365 Mimmo Armiento [link]

Od nowa. 365 duchowych inspiracji na każdy dzień roku to propozycja od wydawnictwa eSPe zawierająca w sobie fragment Pisma Świętego, rozważanie i krótką modlitwę. Dzięki tej publikacji w ciągu 365 dni dojrzejesz w Bogu, znajdziesz motyw przewodni swojego życia, zaczniesz odróżniać rzeczy, o które warto walczyć, od tych nieistotnych. Oprawa twarda, format 140×200.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa eSPe: Od nowa. 365 duchowych inspiracji na każdy dzień roku John Eldredge [link]

Jezus mówi do Faustyny i do Ciebie to codziennik, który za punkt swoich rozważań przyjmuje miłosierdzie Boże. Każdy z nas zapewne zna postać św. siostry Faustyny ale nie każdy uświadamia sobie, że orędzie do niej skierowane tyczy się każdego z nas. Książka ta pomoże Ci pogłębić swoją modlitwę, wiarę, pokonać pokusy i doświadczyć Bożego miłosierdzia.

Książkaoraz ebook dostępne na stronie wydawnictwa M: Jezus mówi do Faustyny i do Ciebie Susan Tassone [link]

Bóg Ojciec mówi do Ciebie to codzienne spotkanie ze Słowem Bożym, które pozwoli nam doświadczyć Bożego Ojcostwa a wszystko to opatrzone krótkim komentarzem s. Bożeny Marii Hanusiak. Oprawa zintegrowana, wstążka i poręczny format.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa Esprit: Bóg Ojciec mówi do Ciebie s. Bożena Maria Hanusiak [link]

Książkę Prosta droga. Notatki do reguły św. Ojca Benedykta Pawła Milcarka również zaliczyliśmy do kategorii codzienników mimo iż nie jest ona codziennikiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Inspiracją do jej napisania stał się zwyczaj klasztorów benedyktyńskich, w których codziennie czyta się fragment reguły św. Benedykta. Książka została podzielona na krótkie rozdziały, które składają się z małego odcinka reguły benedyktyńskiej oraz osobistego komentarza autora. Propozycję codziennika od wydawnictwa Dębogóra można również czytać większymi partiami tekstu.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa Dębogóra: Prosta droga. Notatki do reguły św. Ojca Benedykta Paweł Milcarek [link]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *