Pozycje książkowe

Czysta Ewangelia

Bycie chrześcijaninem to ogromny przywilej, a jednocześnie trudne zadanie głoszenia Dobrej Nowiny na ścieżkach swojego życia. Doświadczenie Bożej miłości nigdy nie może nas zamykać na drugiego człowieka. Wręcz przeciwnie otwiera nas ono na bliźnich, którym chcemy opowiedzieć o pięknie i dobroci Bożej. W jaki więc najskuteczniejszy sposób głosić współcześnie ewangelię? Jak przekazywać ewangeliczną Prawdę, aby nie stała się ona jedynie moją interpretacją Dobrej Nowiny albo zlepkiem wysłuchanych kazań i rekolekcji? Gdzie szukać wzoru do naśladowania w trudzie ewangelizacji?

Z odpowiedzią na wyżej postawione pytania, a także na wiele innych może nam przyjść z pomocą nowość od wydawnictwa WAM Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem. Abp Grzegorz Ryś w charakterystycznym dla siebie stylu przybliża nam postać św. Franciszka dodając do niej bardzo trafny komentarz, który pozwala spojrzeć na postać Biedaczyny z Asyżu z innej, szerszej perspektywy. Nieocenione zasługi w kontekście odnowy Kościoła i jego walki z trawiącą Kościół herezją mogą stać się również i dla nas inspiracją do przemiany swojego życia, a co za tym idzie również i obrazu Kościoła.

Jedno jest pewne – po przeczytaniu Czystej Ewangelii zmienia się sposób patrzenia na postać św. Franciszka, zakon franciszkański, a także głoszenie ewangelii. Kto miał okazję słuchać rekolekcji prowadzonych przez abp Grzegorza Rysia i przypadły mu one do gustu, nie zawiedzie się nowością z wydawnictwa WAM, ponieważ stanowi ona zapis kilkukrotnie wygłoszonych rekolekcji uzupełnionych o piękne ilustracje i komentarze.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa WAM – Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *