Pozycje książkowe

Za przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca Świętego.

Wydawnictwo 3DOM przyzwyczaiło nas do świetnych pozycji, które na długo zapadają w pamięć. Również i przy czytaniu Za przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca Świętego odnieśliśmy wrażenie, że poprzeczka została naprawdę wysoko postawiona.

Jedną z najlepszych form ewangelizacji jest szeroko rozumiane świadectwo. Jedni świadczą o Chrystusie i Jego miłości swoją wiernością i wytrwałością w wierze oraz nadzieją w niej pokładaną, zaś inni przykładem swojego nawrócenia.

Książka, którą dzisiaj chcemy wam krótko zrecenzować i polecić skupia się przede wszystkim na tym drugim sposobie świadczenia o Chrystusie, a dokładniej na nawróceniu za przyczyną cudownych interwencji Tej, która jest Matką wszystkich wierzących.

Za przyczyną Maryi to książka, w której znajdują się historie związane z cudownym działaniem i opieką Matki Bożej oraz nawróceniem grzeszników, ludzi pogubionych, poranionych czy wątpiących. Czytając przykłady nawrócenia wspomniane w tej książce nasuwa się jedna myśl – Maryja jest Tą, która upomina się o każdego z nas i do ostatnich chwil naszej ziemskiej wędrówki wyciąga do nas swą matczyną dłoń, aby ukazać nam piękno wiary i zaprowadzić do swego Syna.

Nigdy ten nie zginie, który był gorliwym czcicielem Matki Dziewicy.      
                                                                                              – św. Ignacy Męczennik. S. 32

Nie sposób jednak nie wspomnieć również o fakcie, że Maryja Królowa Różańca Świętego nie pozwoli drwić z siebie
i swego Syna. Stąd też pośród pięknych historii nawrócenia mogą zaskakiwać przywołane przykłady karania grzeszników ubliżających i drwiących z Maryi.

Ukarane bluźnierstwo

            W roku 1904, dnia 15 sierpnia, według zwyczaju, w miejscowości Maurena we Francji katolicy wyszli
w procesji ku czci N. M. P. Maryi. Pewien młodzieniec, niedowiarek, jeżdżąc na swym bicyklu, ustawicznie koło procesji, szydził z wiary i pobożności katolików. Wreszcie zbliżył się do dzieci niosących statuę N. P. Maryi i szyderczo zawołał; czworo ją nosi, a ja ją sam utopię.

Godzinę po procesji w rwącym potoku w pobliżu odnaleziono młodzieńca poranionego, z połamanymi nogami. Był to ów bluźnierca. Prędko jadąc z góry na bicyklu, nie mógł się zatrzymać, wpadł do potoku i utopiłby się, gdyby kilkoro ludzi nie pospieszyło mu prędko na pomoc.

s. 34

Książka dostępna w księgarni internetowej wydawnictwa 3DOM: Za przyczyną Maryi. Przykłady opieki Królowej Różańca św. Tom I

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *