Pozycje książkowe

Modlitwa, której potrzebujemy.

Przeglądając ofertę książek chrześcijańskich trzeba dojść do wniosku, że jednym z popularniejszych tematów przez nie poruszanych jest modlitwa.

Jak się modlić? Dlaczego warto się modlić? Jakie skutki przynosi modlitwa? Jakich trudności możemy doświadczać na modlitwie i jak sobie z nimi radzić?  – to jedne z najczęściej powtarzających się pytań i problemów.

Zapewne każdy wierzący człowiek, który poważnie podchodzi do swojej wiary odczuwa pragnienie i przynaglenie do modlitwy. Raz może nam ona sprawiać więcej radości raz mniej. Problem modlitwy tak często poruszany przez różnych autorów to temat bardzo złożony. Modlitwa to trwanie i budowanie relacji między Bogiem a człowiekiem. Tyle i aż tyle.

Relacja to więź przynajmniej dwóch osób. Świętość i nieskończoność Boga przynagla nas do rozwoju życia duchowego, wewnętrznej doskonałości oraz rozsmakowania się w modlitwie. Nasza ludzka, grzeszna natura często jednak niedomaga, rozprasza się, niecierpliwi i stwarza wiele różnych problemów, które nam utrudniają wejście w przestrzeń relacji z Panem Bogiem.

Ks. Michał Lubowicki w książce Modlitwa, której potrzebujemy również mierzy się z tematyką modlitwy. To jednak co wyróżnia tę książkę od innych to sposób, w jaki została ona napisana. Ks. Michał jak sam zaznacza we wstępie pisze z pozycji swojego własnego doświadczenia a także perspektywy wewnętrznego rozwoju duchowego, przez co staje się jakby przewodnikiem po modlitwie.  Prosty język i lekki styl pisania sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Modlitwa, bardziej niż sztuką, jest swego rodzaju rzemiosłem. Rzemiosła trzeba się wyuczyć. A na to potrzeba czasu i ćwiczeń. Już to powiedzieliśmy, ale powiedzmy jeszcze raz: nauczysz się modlić, kiedy będziesz się modlił. Nie ma innej drogi.

s.49

Książka Wydawnictwa M, Modlitwa, której potrzebujemy to bardzo dobra pozycja dla wszystkich osób, które dopiero starają się zakosztować słodyczy modlitwy. W sposób szczególny powinna przypaść do gustu osobom młodym ze względu na swą interesującą szatę graficzną, która przyciąga wzrok i porządkuje omawiane przez autora zagadnienia.

Książka dostępna w księgarni internetowej Wydawnictwa M:

Modlitwa, której potrzebujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *