Pozycje książkowe

Być tatą jak Bóg Ojciec.

Człowiek stworzony na obraz Boży wezwany jest do relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Jedną z podstawowych relacji w jakiej każdy z nas wzrasta od urodzenia jest relacja rodziców do dziecka i odwrotnie.  Mimo iż wszystkie osoby w rodzinie pozostają w relacji do siebie, każda z nich różni się między sobą w znaczący sposób. Skąd zatem rodzice mają czerpać wiedzę o tym jak wychowywać swoje dziecko? Co to znaczy być dobrym rodzicem? Rodzicielstwo często wygląda jak nauka pływania poprzez rzucenie na głęboką wodę. Czy jednak życie ludzkie nie jest zbyt cennym skarbem, żeby eksperymentować nad sposobem jego wychowania? 

Książka Być tatą jak Bóg Ojciec to pozycja skierowana przede wszystkim do mężczyzn, ale nie tylko. Stanowi ona zapis konferencji i rozważań nad ojcostwem w oparciu o Pismo Święte i postać św. Józefa. Osobiście muszę przyznać, że bardzo cieszę się, że w końcu pojawiła się na rynku dobra książka traktująca problem ojcostwa na poważnie. Mimo, iż w naszym domu przed urodzeniem naszego synka przewinęło się wiele książek o rodzicielstwie, macierzyństwie i wychowaniu, odczuwałem spore niedowartościowanie roli ojca a czasem wręcz jej marginalizowanie. Nowość z wydawnictwa eSPe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnych rodzin. 

„Naszą rolą jest powiedzieć dzieciom, których jesteśmy ojcami, że w Jezusie Chrystusie są one królewnami
i królewiczami, córkami i synami króla, dziećmi Boga. […] Jako rodzice funkcjonujemy w rodzinach, których fundamentem jest małżeństwo jako przymierze pomiędzy ludźmi – kobietą i mężczyzną, ale zawarte zawsze w obliczu Boga. Przymierze to staje się, jak można to ująć, gwarancją bezpieczeństwa dla całej rodziny.” Fragment książki s. 37.

Być tatą jak Bóg Ojciec to pozycja obowiązkowa dla każdego mężczyzny i każdego ojca. Pomaga otworzyć oczy na nieoceniony skarb rodzicielstwa i pokazuje skąd czerpać wzór oraz w kim znaleźć dla siebie punkt odniesienia. Książka powinna znaleźć się również jako pozycja obowiązkowa dla wszystkich matek, aby lepiej mogły uświadomić sobie rolę mężczyzny jako męża i ojca.

Szczegóły książki:
Praca zbiorowa pod redakcją Dariusza Sobolewskiego
Okładka: miękka
Data wydania: 2021
Ilość stron: 224
Wydawnictwo: eSPe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *