Pozycje książkowe

Katolekcje.

Ks. Roman Kneblewski to postać barwna i rozpoznawalna w świecie Internetu. Nasze pierwsze spotkanie z tym kapłanem miało miejsce poprzez prowadzonego przez niego wideobloga Tuba Cordis. Swoją charyzmą, inteligencją i trafnością przemyśleń przyciąga widzów do swojej Internetowej działalności.

Jakiś czas temu w nasze ręce wpadła książka pt. Katolekcje. Jest to zapis niektórych z wygłoszonych przez
ks. Kneblewskiego nauk na łamach jego wideobloga. Książka podzielona została na pięć głównych części, w których znajdziemy krótkie podrozdziały. Każdy z nich jest zwięzłym omówieniem konkretnego zagadnienia wchodzącego w skład Katolekcji.

To co wyróżnia styl ks. Kneblewskiego to na pewno bezkompromisowe podejście do obrony wartości katolickich.

Warto teraz zadać pytanie, czego my współcześnie oczekujemy od Mszy Świętej? Kim ma być kapłan, celebrans? Czy on ma być konferansjerem, wodzirejem? Ma zabawiać, ma urządzać wieczorek przy mikrofonie? Coś w stylu: Aaaaa, dzień doberek, witam was, kochani, dzisiaj posłuchamy o tym, coś sobie tam poopowiadamy, bawcie się dobrze, ja się jeszcze trochę powygłupiam. Jakieś cuda-wianki może, żeby atrakcyjniej było? […] To może jeszcze jakaś kiełbaska, jakieś inne atrakcje? A może urządzimy między ławkami a prezbiterium dla dzieci piaskownicę? […] Czy tego oczekujemy od Mszy Świętej? Czy kapłan ma być jednak ofiarnikiem? Ma in persona Christi, w osobie Chrystusa uobecniać tę samą ofiarę, którą Pan Jezus na krzyżu złożył. […] Czy ma być tym, który składa ofiarę, czy tym, który zabawia towarzystwo na uczcie, biesiadzie, którą prowadzi?
Fragment książki, s. 28-29.

Zdajemy sobie sprawę, że ostatnimi czasy ks. Kneblewki otrzymał stosowne upomnienia i kary od zarządcy swojej diecezji. Nie jest to jednak powód, aby przekreślać jego wszelką działalność, również tą, która miała miejsce w ubiegłych latach. Katolekcje to zbiór ciekawych i trafnych przemyśleń na ważne dla katolików tematy. Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim, którzy są zainteresowani czym w praktyce jest życie po katolicku i potrafią stanąć sami przed sobą w prawdzie.

Szczegóły książki:
Autor: ks. Roman Kneblewski
Okładka: miękka
Data wydania: 2020
Ilość stron: 208
Wydawnictwo: 3DOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *