Pozycje książkowe

Rozważania o wierze.

Wiara to jeden z kluczowych elementów życia chrześcijańskiego. W Piśmie Świętym znajdziemy wiele fragmentów, które o wierze mówią i do wiary zachęcają. Każdy chrześcijanin prędzej czy później doświadcza wzlotów i upadków w swym życiu duchowym. Wiara jest rzeczywistością dynamiczną, która powinna wzrastać i rozwijać się razem z nami. Ale w jaki sposób zdefiniować pojęcie wiary? Co to znaczy wierzyć? Czy jestem człowiekiem prawdziwie wierzącym?

Ksiądz Tadeusz Dajczer w książce Rozważania o wierze w bardzo przystępny sposób wyjaśnia pojęcie wiary, jej źródło oraz to w jaki sposób powinna współgrać z sakramentami oraz życiem liturgicznym Kościoła.

Miłość Chrystusa, jako Boska agape, to miłość, która zstępuje z wysoka i kocha to, co jest niegodne, aby mogło stać się godne. Im wyraźniej zobaczysz swoją grzeszność, im uczciwiej przyznasz się do niej, tym lepiej odkryjesz Chrystusa i pełniej uwierzysz w Niego. Taki jest paradoks wiary – nie można poznać Chrystusa bez poznania człowieka. Dlatego można powiedzieć, że Chrystusa naprawdę poznają tylko święci, ponieważ oni dogłębnie poznali siebie i zobaczyli ogrom własnej grzeszności. To pozwoliło im odkryć szaleństwo Boga […]
Fragment książki, str. 97.

Rzeczywistość wiary tak trudna do ujęcia w konkretne ramy pojęciowe jest tak różna i indywidualna jak każdy z nas. Jest ona przecież wynikiem intymnej relacji doświadczenia Boga w naszym życiu i odpowiedzią na nie.

Książkę Rozważania o wierze ks. Tadeusza Dajczera z czystym sercem mogę polecić każdemu wierzącemu, który pragnie umocnienia w swej wierze lub chce jeszcze szerzej otworzyć oczy na doświadczenie wiary i Boga w swoim życiu. Osoby wierzące lub wątpiące dzięki tej pozycji mogą poczuć się zachęcone do wejścia na drogę wiary i rozwoju życia duchowego, aby na własnym przykładzie doświadczyć Miłości, która oddaje życie za każdego z nas i co dzień ofiarowuje się nam w Sakramencie Eucharystii na ołtarzach świata.

Szczegóły książki:
Autor: ks. Tadeusz Dajczer
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2021
Ilość stron: 272
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *