Pozycje książkowe

Przyjąć siebie. Jak być szczęśliwą kobietą?

Każda z Was na pewno bardzo dobrze zna powiedzenie, że nie ocenia się książki po okładce. Ale dlaczego by nie oceniać książki dla kobiet również po okładce? W tym przypadku jest to wyjątkowo ładnie i ze smakiem przygotowana oprawa treści, które bardzo mocno mnie zaskoczyły. Nie dlatego, że dokonały jakiejś rewolucji w moim życiu czy myśleniu, ale dlatego, że pomogły mi nazwać to co czasami trudno wyrazić słowami.

Odkrywanie tajników kobiecości to nie lada wyzwanie. Świat zalewa nas pomysłami i propozycjami na bycie spełnioną kobietą. Problem jednak w tym, że owo proponowane spełnienie często wyraża się poprzez zdobywanie coraz to nowych doświadczeń, umiejętności a zapomina o uczuciach, wnętrzu i kobiecym duchu. W naszych kobiecych głowach często wtedy pojawiają się myśli: jestem złą żoną, matką, córką, bo w domu panuje bałagan, dziecko płacze i marudzi, zakupy nie zrobione… Ale czy te czynniki zewnętrzne naprawdę stanowią istotę kobiecości?

Misję lub powołanie definiujemy często jako wykonywanie konkretnych działań, występowanie w pewnej roli. Jako żona i mama wypełniam swoje powołanie przez wzrastanie w relacji małżeńskiej i wychowywanie dzieci. Siostra zakonna czy ksiądz mają inne zadania. Tak naprawdę jednak w każdym zaangażowaniu chodzi o jedno – o miłość. Jeśli to co robię, sprawia, że nawiązuję bliższą relację z Bogiem, wypełniam swoje powołanie. Bo w gruncie rzeczy liczy się tylko to – by być coraz bliżej Niego.
Fragment książki, str. 68.

Nowość wydawnictwa WAM Przyjąć siebie. Jak być szczęśliwą kobietą? to pozycja przeznaczona stricte dla kobiet. Podzielona jest na jedenaście rozdziałów. Na ich końcu znajdują się wskazówki i wprowadzenie do medytacji. Ostatni rozdział w książce przeznaczony jest do przeczytania w dzień twoich urodzin. Opatrzony jest również specjalnym wprowadzeniem do medytacji.

Książka autorstwa Mai Komasińskiej-Moller mimo lekkości języka nie jest pozycją do przeczytania w jedno popołudnie. Tematyczne rozdziały stanowią zachętę do zatrzymania się nad przeczytaną treścią i spojrzenia na siebie i swoje wnętrze. Z czystym sercem mogę polecić tę książkę wszystkim kobietom – tym szczęśliwym i nieszczęśliwym, spełnionym i poszukującym spełnienia, młodym i starszym oraz wszystkim tym, które chcą ciągle na nowo odkrywać znaczenie i wartość swojej kobiecości.

Szczegóły książki:
Autor: Maja Komasińska-Moller
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2021
Ilość stron: 240
Wydawnictwo: WAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *