Pozycje książkowe

Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia.

Jednym z popularniejszych przymiotów Pana Boga jest miłosierdzie. Większość z nas zapewne zna przypowieść o miłosiernym samarytaninie, czy synu marnotrawnym i jego miłosiernym Ojcu. Co to jednak dla nas współcześnie znaczy być miłosiernym? Czy miłosierdzie możemy zawłaszczyć tylko dla siebie? Być wielkodusznym i wspaniałomyślnym wobec osób, które są nam bliskie i szczególnie drogie to nie taka trudna sprawa. Ale jak okazywać miłosierdzie względem osób nam wrogich?

Ks. Michał Olszewski w książce Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia dokonuje trafnej analizy pojęcia miłosierdzia w odniesieniu do uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała oraz do nauczania Ojca Świętego Franciszka. Okazywać miłosierdzie to nie tylko czekać na spektakularne wydarzenia w naszym życiu. Miłość bliźniemu można okazywać w najdrobniejszych przejawach dnia codziennego.  

Spowiedź to taki moment, kiedy Bóg po długim okresie ciemności grzechu bierze nas na kolana i obmywa nasze oczy, żebyśmy mogli powiedzieć: „Widzę, znowu widzę. Odzyskałem wzrok”. – fragment książki, str. 27.

Żeby być miłosiernym najpierw trzeba miłosierdzia doświadczyć. Uznanie swojej własnej grzeszności, słabości i małości jest podstawą do przyjęcia miłosierdzia. Wielki Post, który dopiero się rozpoczyna to doskonała okazja, aby stanąć przed sobą w prawdzie, uznać swój grzech i dać się otulić Bożym miłosierdziem. Książka Ks. Michała Olszewskiego Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia może stać się dobrą pomocą dla wszystkich, którzy chcą dokonać w swoim życiu metanoi, odkryć radość dziecięctwa Bożego, przestać żyć w lęku, a zacząć żyć w radości umiłowanego Dziecka Bożego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *