Pozycje książkowe

W co wierzymy – Fulton J. SHEEN

Zapewne większość z nas od czasu do czasu zadaje sobie trud stawiania pytań o wiarę. Jaka jest moja wiara? W co lub kogo wierzę? Czy jestem człowiekiem wierzącym?

Książka abp Fultona Sheena W co wierzymy to doskonały przewodnik wiary dla wszystkich wierzących, wątpiących, szukających a nawet niewierzących. Mało kto potrafi tak jak abp Sheen w prosty i przystępny sposób rozmawiać na często trudne tematy. Zaskakująca umiejetność syntezy połączona z lekkim językiem wypowiedzi sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Niejednokrotnie podczas lektury wspomnianej książki można doświadczyć poruszenia serca. Styl pisania abp Sheena przypomina pełne miłości opowiadania dobrego ojca swemu ukochanemu dziecku.

Pomimo swego apologetycznego charakteru wspomniana pozycja jest pełna szacunku i miłości do osób poszukujących jeszcze swojego doświadczenia Bożej miłości. Treść książki podzielona jest na pięć części plus dodatek, w którym znajdziemy wskazówki do refleksji. Każda z pięciu części podzielona jest również na kilkustronicowe podrozdziały, które oscylują wokół głównego tematu działu. Przejrzysty układ i krótkie, lecz bogate w treść rozdziały sprawiają, że książka W co wierzymy może być dobrym przewodnikiem na zbliżający się czas adwentu.

To co mnie osobiście zaskoczyło to sposób wydania książki abp Fultona. Wyjątkowo ładna szata graficzna połączona ze świetną jakością wykonania sprawia, że nie można się doczekać, aż znajdzie się w ciągu dnia wolną chwilę i weźmie w ręce książkę W co wierzymy, aby przepaść w tej fascynującej lekturze.

SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: Fulton J. Sheen
Okładka: twarda z obwolutą
Data wydania: 2019
Ilość stron: 455
Wydawnictwo: Wydawnictwo AA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *